DANE FIRMY:


  • Telefon: 534 777 534
  • Domena: https://www.tensowag.pl/
  • Nazwa: TENSO-WAG
  • Adres: Chlebowa 105
  • Miejscowość: Białe Błota
  • Kod pocztowy: 86-005Oceń firmę (0 z 0 głosów)


Opis:


Monitorowanie procesu logistycznego podczas przeprawy pojazdów na przejściach granicznych polega między innymi na skrupulatnym ważeniu przewożonego przez dany pojazd ładunku. Choć od 2007 roku Polska jako kraj członkowski Unii Europejskiej miała możliwość wstąpić także do strefy Schengen (oficjalne otwarcie granic nastąpiło w roku 2008) i z takiej opcji skorzystała, to nadal na przejściach istnieje konieczność weryfikacji transportów zarówno wjeżdżających na teren Rzeczypospolitej Polskiej, jak i opuszczających go. 

Monitorowanie ciężaru przewozowego polega na sprawdzeniu zgodności zadeklarowanej wagi pojazdu oraz przewożonej zawartości ładowni. Proces ten może dopuszczać pewne niewielkie odchylenia wartości tonażu zapisanego w dokumentach przewozowych, porównanego z wynikiem przedstawianym przez wagę samochodową. Dostrzeżone różnice mogą wynikać z wielu przyczyn, jak choćby panująca temperatura czy też rodzaj przewożonego asortymentu. 

Straż graniczna oraz funkcjonariusze służby celnej muszą mieć pewność, że dany transport jest bezpieczny. W tym celu kontrolują zawartość zarówno ładowni, jak i kabiny kierowcy. Posiłkują się także odpowiednimi narzędziami, jak wykrywacze substancji niedozwolonych czy wspomniane wcześniej wagi. Te oraz wiele innych rozwiązań to skuteczna broń w walce z przemytnikami. 

Ważenie samochodu podczas odprawy celnej musi być przeprowadzane przez w pełni sprawną i odpowiednio skalibrowaną wagę. Sprzęt, który wskazuje niedokładny, zawyżony lub zaniżony pomiar, wprowadza w błąd służby graniczne. Mają wtedy obowiązek fizycznej kontroli pojazdu, co w przypadku niewinności przewoźnika stanowi stratę czasu oraz powoduje wydłużenie się całej procedury odprawy. Dlatego właśnie tak istotne jest, by jednostki graniczne na bieżąco przeprowadzały serwis wag, świadczony przez kompetentnego realizatora tego rodzaju usług.

Firma, która ogłasza się na stronie tensowag.pl, poleca się jako wykonawca powyższego zakresu świadczeń. Zaprasza do nawiązania współpracy długoterminowej jako serwisant działający w ramach gwarancji oraz naprawy pogwarancyjnej.

Data dodania: 26-06-2021
Autor: Roksana Olszewska
Źródło:
https://www.tensowag.pl/naprawa


Dodaj Opinie

Brak komentarzy! Bądź pierwszy!