DANE FIRMY:


  • Telefon: 509856126
  • Domena: https://krzewywieczorek.pl
  • Nazwa: Szkółka Roślin Ozdobnych Wieczorek
  • Adres: Mazowszany 31B
  • Miejscowość: Mazowszany
  • Kod pocztowy: 26-624Oceń firmę (0 z 0 głosów)


Opis:


Każdy ogród bez względu na powierzchnię przeznaczoną na drzewa i rośliny ozdobne może być wyjątkowy i urzekający, jeśli dobierze się do niego właściwe rośliny. Nieduża powierzchnia wyklucza sadzenie potężnych drzew, jednak zawsze można pokusić się o rośliny niewymagające zbyt wiele miejsca. Mogą to być na przykład pnącza, które pod Radomiem można nabyć za szkółce prowadzonej od wielu lat przez specjalistów z wieloletnim doświadczeniem.

Przedsiębiorstwo to dostępne na stronie krzewywieczorek.pl ma do zaoferowania nie tylko rośliny ozdobne, drzewa i krzewy czy drzewa owocowe, ale również zaprojektuje i założy ogród, który będzie chlubą właścicieli. Aby był on ozdobą posesji, należy starannie wybrać rośliny, dopasowując ich rodzaj do warunków, jakie można im zapewnić. Jednym z piękniejszych pnączy są rośliny z rodziny Clematis, czyli powojniki doskonale znoszące zarówno wysokie, jak i niskie temperatury. Nie wymagają one szczególnej pielęgnacji, zatem są idealne dla osób niemających wielkiego doświadczenia w ogrodnictwie.

Jest to pnącze wieloletnie, pięknie kwitnące, które można stosować na pergolę czy aby zasłonić podniszczoną elewację budynku. W szkółce dostępnych jest wiele odmian tej rośliny różniących się między sobą wyglądem, kolorem i terminem kwitnienia. Są tutaj również do nabycia clematisy wielkokwiatowe, o kwiatach nawet do 20 cm średnicy. Odmiany znoszące dobrze mrozy warto sadzić jesienią, aby już następnego roku pięknie rosły i cieszyły oczy kwieciem. Warto je również nawozić środkami bogatymi w potas i fosfor przyspieszającymi ich krzewienie. Należy też zbadać wcześniej o glebę, by zapewnić tym roślinom stanowisko z ziemią lekko alkaliczną lub lekko kwaśną.

Ten rodzaj pnączy bardzo często wykorzystywany jest jako ozdoba altan ogrodowy, a nawet na ogrodzeniach. Zainteresowanym klientom przedsiębiorstwo to może zaoferować zaprojektowanie ogrodu oraz wybór odpowiednich roślin dostosowanych cechami do warunków panujących na posesji. Jego pracownicy po ustaleniu rodzaju gleby oraz jej pH dobiorą odpowiednie gatunki, które najlepiej sprawdzą się w na danym stanowisku.

Data dodania: 17-09-2021
Autor: Wiktor Sokołowski
Źródło:
https://krzewywieczorek.pl/pnacza/


Dodaj Opinie

Brak komentarzy! Bądź pierwszy!