DANE FIRMY:


  • Telefon: +48 613 071 111
  • Domena: https://www.wolstal.com/
  • Nazwa: WOLSTAL
  • Adres: Obornicka 330
  • Miejscowość: Poznań
  • Kod pocztowy: 60-689Oceń firmę (0 z 0 głosów)


Opis:


Każda konstrukcja ma swoją wytrzymałość, a tym samym żywotność. Z czasem we wszystkich budynkach dochodzi do pewnych zniszczeń. Niektóre są widoczne tzw. gołym okiem, inne dotyczą wewnętrznych części materiałów. W takich przypadkach pomocne są specjalistyczne przyrządy jak np. kamery na podczerwień umożliwiające szczegółową ocenę stanu technicznego i bezpieczeństwa przebywania w obiekcie.

Najczęściej oznakami pojawiających się uszkodzeń są pęknięcia, zarysowania czy ugięcia. W takich sytuacjach konieczna jest ekspertyza budowlana. Jest to dokument, który zawiera informacje zebrane w trakcie dogłębnej analizy technicznej danego budynku. 

Ocena taka dokonywana jest na podstawie badań oraz skrupulatnych wyliczeń wytrzymałości poszczególnych elementów konstrukcyjnych. Celem przeprowadzanego procesu jest ustalenie skali ewentualnych zniszczeń oraz tego, w jaki sposób wpływają one na bezpieczeństwo aktualnego korzystania z obiektu. W przypadku uzyskania danych negatywnie oceniających stan techniczny budynku ekspertyzę należy traktować jako materiał wyjściowy do opracowania planu naprawy.

W dokumencie powinno znaleźć się wskazanie, co jest przyczyną powstałych uszkodzeń. Zadaniem specjalistów jest znalezienie nie tylko mechanicznych defektów, ale również takich problemów jak np. zawilgocenie, grzyb czy pleśń. Bardzo często to właśnie tego typu kłopoty stają się przyczynami poważnych zniszczeń, więc ich usunięcie może być wystarczającym działaniem. Niekiedy konieczne jest usprawnienie niektórych konstrukcji, ich odnowienie czy wzmocnienie. 

Ocenę techniczną obiektu może przeprowadzić rzeczoznawca budowlany mający stosowne uprawnienia. Takich fachowców można wynająć w renomowanym przedsiębiorstwie Wolstal, którego siedziba mieści się w Poznaniu. Ekipa podejmuje się zleceń dotyczących miasta oraz pobliskich miejscowości. Zespół ma do dyspozycji nowoczesny sprzęt, który gwarantuje uzyskanie wiarygodnych wyników pracy i niepominięcie żadnego szczegółu. Specjaliści mają na swoim koncie wiele realizacji.

Dodaj Opinie

Brak komentarzy! Bądź pierwszy!