DANE FIRMY:


  • Telefon: 508 763 733
  • Domena: https://zloty-wiek-seniora.pl/
  • Nazwa: Złoty Wiek Seniora
  • Adres: Chmielna 2
  • Miejscowość: Warszawa
  • Kod pocztowy: 00--02Oceń firmę (0 z 0 głosów)


Opis:


Upływ czasu powoduje, że dojrzałe osoby stają się coraz mniej samodzielne, nawet jeśli zachowują bystrość umysłu. Nawet czujące się młodo i pełne energii osoby mogą nie być w stanie na pewnym etapie swojego życia radzić sobie z niektórymi czynnościami, jak choćby zaawansowane prace porządkowe - trudno wymagać, by senior mył okna i wieszał firanki. Nie brakuje też osób, u których niedomagać zaczyna sfera intelektualna, przede wszystkim jeśli chodzi o pamięć. Niezależnie od stanu osoby w podeszłym wieku, wymaga ona zatem pomocy.

Jak ją zorganizować? Jeśli mieszka się wspólnie z seniorem, na pewno jest łatwiej, jednak nawet w takich przypadkach bliscy nie zawsze są w stanie poradzić sobie samodzielnie ze względu na konieczność pracy zarobkowej. Jeszcze trudniej jest, gdy rodzina mieszka daleko lub senior nie posiada nikogo bliskiego. Jak może wyglądać opieka nad osobami starszymi? Oczywiście rozwiązaniem jest dom spokojnej starości, ale kiedy nie chce się skorzystać z takiego rozwiązania, bo na przykład senior woli pozostać u siebie, świetnym rozwiązaniem będzie pomoc Agencji Opieki Złoty Wiek. Działa ona w Warszawie, kierując ofertę do wszystkich potrzebujących - osób mieszkających w gronie rodzinnym, jak i samotnych. Zaproponować może różne formy opieki - dziennej, mającej postać kilkugodzinnych wizyt kilka razy w tygodniu, zależnie od potrzeb, lub całodobowej. To drugie rozwiązanie odpowiednie jest w przypadku osób zupełnie niesamodzielnych czy na przykład z demencją, wymagających opieki 24-godzinnej. Opiekunka zamieszka z taką osobą i będzie nieustannie czuwać nad jej zdrowiem, bezpieczeństwem i samopoczuciem.

Warto przy tym zwrócić uwagę na fakt, że proponowane przez tę agencję usługi nie skupiają się tylko na zapewnieniu zdrowia i dobrego stanu seniorowi pod względem fizycznym. Istotne dla niej jest też ich aktywizowanie. Nawet w bardzo podeszłym wieku, mając wiele chorób, można oddawać się pasjom i być w jakimś stopniu aktywnym, co zbawiennie wpływa na samopoczucie i pomaga zachować radość życia.

Data dodania: 25-02-2022
Autor: Roksana Olszewska
Źródło:
https://zloty-wiek-seniora.pl/


Dodaj Opinie

Brak komentarzy! Bądź pierwszy!