DANE FIRMY:


  • Telefon: 530377717
  • Domena: https://profinvest.pl
  • Nazwa: Profi House Invest
  • Adres: Reduty Ordona 56
  • Miejscowość: Szczecin
  • Kod pocztowy: 71-202Oceń firmę (0 z 0 głosów)


Opis:


Bardzo często otrzymanie nieruchomości w spadku wiąże się z niespodziewanym zastrzykiem gotówki. Problem pojawia się jednak wtedy, gdy obiekt jest zadłużony, wymaga remontu lub ma kilku właścicieli. Rozwiązaniem takich kwestii, poza zniesieniem współwłasności, jest sprzedaż udziałów w nieruchomości. Nie każdy wie, że współwłaściciel ma prawo do zarządzania swoim udziałem bez konieczności konsultowania swoich planów z innymi współwłaścicielami oraz bez otrzymywania od nich zgód.  

Pomoc w tym zakresie świadczą przedstawiciele firmy Nieruchomości Anna Arkuszewska. Wyjaśniają oni, jak sprzedać udziały w nieruchomościach w Szczecinie, żeby nie być stratnym oraz jak dopełnić niezbędnych formalności. Przedsiębiorstwo, jakie reprezentują, jest zainteresowane mieszkaniami znajdującymi się w blokach, kamienicami, domami jednorodzinnymi i szeregowymi, lokalami użytkowymi oraz działkami. Niekiedy rozwiązanie to jest najkorzystniejsze, ponieważ chroni przed koniecznością inwestowania w remonty czy opłacania czynszu lub ubezpieczenia.

Sprzedaż swoich udziałów, podobnie jak ma to miejsce w przypadku innych transakcji związanych z nieruchomościami, wymaga stworzenia aktu notarialnego przez notariusza. Dokumenty te zabezpieczają interesy klientów i są wymagane przez prawo. Warto pamiętać, że samodzielne próby odsprzedaży swojej części wśród osób prywatnych niejednokrotnie kończą się niepowodzeniem, ponieważ z reguły szukają one obiektów, do których mogą wprowadzić się od razu lub wykorzystać je do innych celów, bez konieczności uzgadniania czegokolwiek z pozostałymi współwłaścicielami.

Współpraca z biurem pomaga zaoszczędzić czas, którego klienci nie poświęcają na znajdywanie nabywcy zainteresowanego budynkiem o skomplikowanym statusie własności. To doskonała propozycja dla osób, które nie chcą inwestować w obiekt. Każdy z nich wymaga bowiem pokrywania kosztów eksploatacyjnych i opłacania podatków, a niekiedy też remontu. Firma gwarantuje korzystny cennik, dzięki czemu żaden z klientów nie czuje się poszkodowany.

Dodaj Opinie

Brak komentarzy! Bądź pierwszy!