DANE FIRMY:


  • Telefon: 224989898
  • Domena: https://www.ekologia.pl
  • Nazwa: Ekologia.pl
  • Adres: Kaliszówka 4
  • Miejscowość: Warszawa
  • Kod pocztowy: 01-909Oceń firmę (0 z 0 głosów)


Opis:


Warunki pogodowe za oknem w pierwszych miesiącach roku nie rozpieszczają – występują wówczas zazwyczaj niskie temperatury, do tego częste opady śniegu i deszczu. Dzień jest krótki, a słońca – mało, co sprawia, że w organizmie mogą wystąpić niedobory witaminy D. Ze względu na te czynniki warto wiedzieć, co zrobić, aby pogoda w lutym nie dawała się we znaki.

Zadbaj o dobrą dietę

Pomimo tego, że w zimie dostęp do świeżych warzyw i owoców jest ograniczony, to nie należy rezygnować z tych składników diety. Wręcz przeciwnie, szara pogoda za oknem powinna zachęcać do tego, aby codzienne menu było jak najbardziej kolorowe, a więc bogate w warzywa i owoce. Warto sięgać po produkty, które można jeść cały rok. Należą do nich między innymi warzywa w korzeniu, a więc marchewka, pietruszka oraz buraki. Są one niezwykle zdrowe i dostarczają organizmowi dużej ilości korzystnych składników, takich jak rozmaite witaminy, minerały oraz elementy bioaktywne, w tym liczne antyoksydanty. Do wyboru jest również kapusta, kalafior, brokuł, a z owoców warto postawić na jabłka i cytrusy. Okres zimowy to także doskonały moment na to, aby wykorzystać  warzywa i owoce zamrożone latem.

Ruch to podstawa, również zimą

W lutym poleca się praktykować zwłaszcza sporty zimowe. Dobrym rozwiązaniem są również ćwiczenia w domu, a także na basenie lub siłowni. Żeby wzmocnić swoją odporność, a jednocześnie zażyć odrobinę aktywności fizycznej, warto praktykować codzienne spacery przez minimum pół godziny. Wystawianie się na działanie niskich temperatur jest dobrym sposobem na wzmocnienie układu immunologicznego. Więcej cennych informacji na temat tego, jak dbać o zdrowie, można uzyskać na stronie internetowej ekologia.pl.

Dodaj Opinie

Brak komentarzy! Bądź pierwszy!