DANE FIRMY:


  • Telefon: 538455505
  • Domena: https://vitalibera.pl
  • Nazwa: Vita Libera Sp. z o.o. Klinika leczenia uzależnień
  • Adres: Zakamarek 39a
  • Miejscowość: Warszawa
  • Kod pocztowy: 02-998Oceń firmę (0 z 0 głosów)


Opis:


Alkohol to substancja, po którą w Polsce sięga się bardzo niefrasobliwie. Jest to nieodłączny towarzysz świętowania wszelkiego rodzaju okazji, celebrowania świąt czy nawet spotkań towarzyskich, niektóre osoby traktują go też jako sposób na relaks czy dobry humor. Tak naprawdę jednak jest to substancja o silnym działaniu, wykazująca negatywny wpływ na organizm nawet gdy spożywa się ją w niewielkich ilościach. Nadużywanie alkoholu jest zatem wielkim zagrożeniem dla organizmu.

Co prawda organizm alkoholika jest mocno przyzwyczajony do alkoholu - dlatego potrzeba go pić coraz więcej, ale wcale nie oznacza to, że łatwiej radzi sobie z jego metabolizmem - przeciwnie, może być wycieńczony, a organy wewnętrzne, na czele z wątrobą, pracować gorzej. Szczególnie zaś groźne dla zdrowia, a nawet życia jest długotrwałe przyjmowanie dużych ilości alkoholu, czyli tzw. ciąg, prowadzące często do zatrucia. Osoby będące w takiej sytuacji mogą zgłosić się na odtruwanie w Warszawie, w ośrodku Vita Libera. Jest to ośrodek terapii uzależnień, świadczący też jednak usługi detoksykacji tym osobom, które nie są jeszcze gotowe do podjęcia leczenia. Detoks taki ma na celu usunięcie z organizmu toksyn, wzmocnienie go i zapobiegnięcie groźnym skutkom zatrucia alkoholowego.

W wielu przypadkach jednak detoks jest pierwszym etapem terapii uzależnień. Osoba znajdująca się pod wpływem alkoholu nie może rozpocząć leczenia, gdyż nie myśli trzeźwo i nie jest w stanie racjonalnie ocenić swojej sytuacji. Poza tym skutkiem nagłego odstawienia alkoholu może być tzw. zespół odstawienny, dający szereg nieprzyjemnych objawów. Detoks, polegający także na podaniu odpowiednich leków, pozwala tego uniknąć, co jest bardzo ważne dla alkoholików.

Dodaj Opinie

Brak komentarzy! Bądź pierwszy!