DANE FIRMY:


  • Telefon: +48 717345566
  • Domena: https://www.cebit.pl/
  • Nazwa: Zdzisław Budny C-BIT BIS
  • Adres: Przemysłowa 6
  • Miejscowość: Gajków
  • Kod pocztowy: 55-002Oceń firmę (0 z 0 głosów)


Opis:


Osoby starsze obecnie chętnie podejmują różnego rodzaju aktywności, nie stroniąc też od poznawania nowości i uczenia się nowych technologii. Jest to niezwykle przydatne, zwłaszcza jeśli chodzi o korzystanie z urządzeń elektronicznych. Zwłaszcza komputery, wyposażone w dostęp do internetu, mogą być dla nich prawdziwym oknem na świat, umożliwiać rozwijanie pasji, zdobywanie wiadomości, a zwłaszcza - kontakt z innymi ludźmi. Jest to nieocenione w przypadku osób, które często nie wiedzą, co mają zrobić z czasem i nierzadko niestety czują się samotne, zwłaszcza gdy na przykład bliscy przebywają daleko od nich.

Na pewno zatem warto przekonać seniora do korzystania z komputera, a by było to wygodne i efektywne, trzeba wybrać dla niego odpowiedni sprzęt. Nie musi to być komputer z najwyższej półki, wyposażony w nowe technologie, o jakim marzą zwłaszcza osoby pracujące na komputerze czy grające w gry. Laptop dla seniora powinien odznaczać się konkretnymi cechami, ważnymi dla tej grupy użytkowników. Jakie są to cechy? O tym można przeczytać na stronie cebit.pl i przekonać się, że tak naprawdę są to oczywiste kwestie, choć czasem łatwo o nich zapomnieć.

Bardzo ważny jest na pewno duży i czytelny wyświetlacz, by seniorzy, często uskarżający się na pogorszony wzrok, nie mieli problemów z dostrzeżeniem tego, co widnieje na ekranie. Dla osób, które chcą korzystać z komputera przenośnego w różnych miejscach, ważna będzie też lekka konstrukcja - obecnie wiele komputerów osobistych odznacza się smukłą, cienką obudową i wykonaniem jej z gwarantujących komfortową lekkość materiałów. Jednocześnie jednak sprzęt musi być odporny, by nie doszło do jego uszkodzenia w czasie przenoszenia z miejsca na miejsce i korzystania z niego w różnych warunkach.

Niezbędne jest też to, by wybierany komputer był wyposażony w potrzebne dodatki, jakie jak wbudowany mikrofon i kamerka, gdyż zdecydowanej większości użytkowników sprzęt ma służyć do kontaktu z bliskimi. Dzięki temu będą mogli słyszeć i widzieć osoby, z którymi wygodnie skontaktują się przez internet.

Dodaj Opinie

Brak komentarzy! Bądź pierwszy!