DANE FIRMY:


  • Telefon: 607-384-323
  • Domena: http://www.orzel-trans.pl/
  • Nazwa: Orzeł-Trans
  • Adres: Rolna 26
  • Miejscowość: Dąbrowa
  • Kod pocztowy: 62-070Oceń firmę (0 z 0 głosów)


Opis:


Mianem kruszywa określa się granulowane i obojętne chemicznie materiały, takie jak piasek, żwir lub żużel. Wybór odpowiedniego kruszywa jest najważniejszym czynnikiem decydującym o jakości betonu, jako że stanowi ono aż 90 procent jego objętości. Kruszywo będzie miało również znaczący wpływ na koszty i kwestie środowiskowe związane z wykonaniem danego projektu. Istnieje wiele czynników, które należy rozważyć przy wyborze tego materiału.

Kruszywa pochodzą z naturalnych złóż, które z czasem uległy erozji. Są zazwyczaj wydobywane z kamieniołomów poprzez wiercenie i wysadzanie, a następnie kruszone i przesiewane na pożądane frakcje. Granit, bazalt, kwarcyt i piaskowiec to kilka przykładów popularnych kruszyw naturalnych. Wyróżnia się:

  • kruszywa grube, które składają się się ze skał o średnicy wynoszącej co najmniej 6 mm. Mogą być stosowane do prac fundamentowych i budowy dróg, ponieważ nie przesuwają się tak łatwo jak kruszywa drobne. Z czasem może jednak dochodzić do ich osiadania, które może być zatrzymane poprzez odpowiednie prace konserwacyjne.
  • kruszywa drobne, o średnicy wynoszącej mniej niż 6 mm. Do najczęściej wykorzystywanych kruszyw drobnych należy piasek.

Wybierając kruszywo, warto pamiętać, że dostępność i cena to nie jedyne czynniki, jakie należy wziąć pod uwagę. Najlepsze kruszywa to te, które spełniają wymagania dotyczące wydajności, urabialności, trwałości oraz estetyki.

Chcąc skorzystać z oferty sprawdzonego przedsiębiorstwa, które zajmuje się sprzedażą kruszywa w Poznaniu, warto udać się na orzel.trans.pl. Podmiot zapewnia dostęp do wysokiej jakości materiałów w postaci żwiru, piasku, betonu oraz ziemi. Zajmuje się także wywozem gruzu. Nie korzysta z pośredników, dlatego klienci mogą być pewni atrakcyjnej ceny. Transport materiałów jest wykonywany na życzenie zamawiającego, przy użyciu samochodów ciężarowych o dużej pojemności. Szczegóły na temat oferty zostały podane na stronie internetowej. W razie pytań przedstawiciele firmy pozostają do dyspozycji klientów.

Data dodania: 24-12-2022
Autor: Bruno Borowski
Źródło:
http://www.orzel-trans.pl/oferta-zwir.html


Dodaj Opinie

Brak komentarzy! Bądź pierwszy!