DANE FIRMY:


  • Telefon: 668 476 041
  • Domena: https://galeco.pl/
  • Nazwa: GALECO SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ
  • Adres: Uśmiechu 1
  • Miejscowość: Balice
  • Kod pocztowy: 32-083Oceń firmę (5 z 1 głosów)


Opis:


Niejeden właściciel domu zastanawia się jak prawidłowo wykonać montaż rynny. To jedna z podstawowych czynności, o których powinien pomyśleć każdy gospodarz. Aby dekarz prawidłowo zamontował rynnę, powinien ją zamocować jednocześnie z pokryciem dachowym. Ma on za zadanie założyć dach i wybrać prawidłowe rynny, które będą do niego pasować. Po wstępnej konsultacji z właścicielem domu dokonuje on wyboru uchwytów do rur spustowych. Profesjonalista swoją pracę rozpoczyna od mocowania haków na rynnach. Haki zakłada się na ścianach, płytach lub szynach dachu. Podczas pracy zwraca się uwagę przede wszystkim na to, by zamocowana rynna nie wystawała poza dach. Dlatego też, przed jej zainstalowaniem dekarz nie może ominąć etapu przycięcia rynien. Prawidłowo wysunięte rynny to rynny wystające poza dach o dwie trzecie ich szerokości. Ponadto nie można zbagatelizować spadku określonego przez producenta. Spadek jest widoczny w kierunku rury spustowej. A jej wlot jest zakończony hakiem położonym najniżej. Z kolei hak montowany najwyżej mocuje się jak najdalej od wlotu.

Łączenie rynien przez dekarza jest kolejnym krokiem ich montażu na dachu. Przed mocowaniem artykułów jest on zobowiązany do wykonania dokładnych wymiarów. Miejsce łączeń rynien nie może znajdować się tam, gdzie ulokowane zostały haki. W celu ich poprawnego łączenia stosuje się zatrzaski i zaślepki. Właściwe mocowanie rynien nie może zostać wykonane bez obejmów. Charakteryzują się one różnym kątem załamania. Powinna zostać zachowana odpowiednia odległość między rurą a ścianą. Następnie dekarz montuje rurę z dwóch stron, dlatego że tylko wtedy nie zostanie ona uszkodzona przez działanie wody, śniegu i lodu. Na samym końcu właściciel podejmuje decyzję o wylewce lub wpuście z osadnikiem i rewizją. Jeśli woda deszczowa ma swobodnie spływać do ogrodu, montowana zostaje wylewka.

Profesjonalny montaż rynien możesz zobaczyć na filmach instruktażowych, a produkty wybrać w jednym z wielu sklepów internetowych takich jak galeco.pl. Klient może liczyć na atrakcyjne ceny, porady i wskazówki fachowców.

Dodaj Opinie

Brak komentarzy! Bądź pierwszy!