DANE FIRMY:


  • Telefon: 22 308-55-00
  • Domena: https://adwokat-rodzinny.com/
  • Nazwa: Kancelaria Adwokacka Piotr Chmielewski
  • Adres: Aleja Solidarności 119/125
  • Miejscowość: Warszawa
  • Kod pocztowy: 00-897Oceń firmę (0 z 0 głosów)


Opis:


Do rozwiązania związku małżeńskiego przez sąd może dojść na wyraźne żądanie jednego lub obojga małżonków. Wśród przewidzianych w polskim prawie rozwodów są dwa typy. Pierwszy z nich to rozwód z orzekaniem o winie któregoś z małżonków. Kończy on małżeństwo z winy jednego lub dwóch osób. W takim przypadku możliwe jest zasądzenie przez skład orzekający alimentów od osoby, przez którą doszło do rozwodu. Drugi rodzaj prawnego zakończenia związku to taki w którym nie jest orzekana wina. Rozwód następuje w wyniku porozumienia stron.

Zgodnie z przepisami polskiego prawa przesłanką do wydania postanowienia przez sąd o rozwodzie jest trwały i zupełny rozpad małżeństwa. Jednak kodeks rodzinny i opiekuńczy uniemożliwia rozwód w sytuacji, kiedy z jego powodu mogłoby ucierpieć dobro małoletnich dzieci. W celu omówienia konkretnej sprawy można skontaktować się z kancelarią adwokacką Piotra Chmielewskiego. Tylko poprzez indywidualne rozpatrzenie danej sprawy będzie możliwe ustalenie, czy sąd może orzec o rozwodzie. Prawnik gwarantuje pełną dyskrecję, dzięki czemu możliwe jest poruszanie bardzo wrażliwych kwestii, które mogą być pomocne w opracowaniu odpowiedniej strategii do wykorzystania podczas procesu sądowego.

Adwokat jako pełnomocnik klienta

Dobry adwokat rozwodowy w Warszawie cechuje się bardzo dobrą i przede wszystkim aktualną wiedzą prawniczą. Często zmieniające się przepisy prawa powodują, że prawnik mający odpowiednią wiedzę może być jeszcze bardziej skuteczny. Działa on jako pełnomocnik swojego klienta. Jest to bardzo wygodna forma współpracy dla każdej ze stron. Powstające w wyniku rozwodu napięcia pomiędzy małżonkami sprawiają, że nawet ich zwykła rozmowa może być niemożliwa, nie wspominając już o kwestiach dotyczących podziału majątku.

Długość postępowania rozwodowego zależy od wielu czynników. Bardzo ważne jest odpowiednie przygotowanie do procesu, które pozwala skrócić czas oczekiwania na wyrok sądu. Rozwiązanie małżeństwa dostarcza każdej ze stron postępowania napięć i stresu. Dlatego by osiągnąć możliwie jak najkorzystniejszy, werdykt sądowy w możliwie szybkim czasie należy skorzystać z usług doświadczonej kancelarii prawnej.

Data dodania: 28-01-2020
Autor: Milena Baranowska
Źródło:
https://adwokat-rodzinny.com/rozwody/


Dodaj Opinie

Brak komentarzy! Bądź pierwszy!