DANE FIRMY:


  • Telefon: 61 884 20 10
  • Domena: http://tramwajnaramowice.pl/
  • Nazwa: TRAMWAJ NA NARAMOWICE
  • Adres: Plac Wiosny Ludów 2
  • Miejscowość: Poznań
  • Kod pocztowy: 61-831Oceń firmę (0 z 0 głosów)


Opis:


Jedną z największych i najważniejszych inwestycji planowanych przez miasto Poznań w najbliższym czasie jest budowa nowej linii tramwajowej, która ma prowadzić do osiedla Naramowice. Obecnie trwają przygotowania do uruchomienia tej ważnej inwestycji komunikacyjnej Poznania.

Zdaniem Jacka Jaśkowiaka, prezydenta miasta, nowa trasa tramwajowa w Poznaniu będzie miała wpływ na funkcjonowanie Poznania przez następnych kilkadziesiąt lat. Dzięki tej inwestycji w istotny sposób zwiększy się udział komunikacji miejskiej w przemieszczaniu się osób do i z dzielnicy Naramowice. Będzie mieć to wpływ na zmniejszenie zanieczyszczenia, obniżenie poziomu hałasu w okolicy i zwiększenie bezpieczeństwa, jako że inwestycja zakłada nie tylko budowę torowiska, ale również przebudowę dróg oraz ścieżek rowerowych.

W pierwszym etapie inwestycji jest planowana kompleksowa budowa trasy tramwajowej od pętli "Wilczak", która jest zlokalizowana u zbiegu ulic Słowiańskiej, Szelągowskiej i Naramowickiej, do przystanku końcowego "Błażeja", znajdującego się na terenie Naramowic, pomiędzy ulicami Bolka i Błażeja. W planach miasta znajduje się równoczesna modernizacja ul. Naramowickiej na odcinku Serbska - Lechicka, przebudowa skrzyżowania ulic Naramowickiej i Lechickiej oraz budowa ulicy Nowa Naramowicka. Ponadto zaplanowano przebudowę integralnej infrastruktury podziemnej oraz modernizację i rozbudowę infrastruktury rowerowej.

W drugim etapie przedsięwzięcia ma powstać odcinek trasy tramwajowej od pętli "Wilczak" do skrzyżowania ulic Garbary i Estkowskiego. Oprócz budowy torowiska planowana jest równoczesna modernizacja ulicy Szelągowskiej, przebudowa skrzyżowania ul. Szelągowskiej i al. Armii Poznań, przebudowa wiaduktu kolejowego przy stacji Poznań-Garbary, a także modernizacja kolidującej infrastruktury podziemnej oraz remont i rozbudowa systemu ścieżek rowerowych.

Rozpoczęcie prac budowlanych ma nastąpić jeszcze w 2018 roku. Więcej informacji na temat całego przedsięwzięcia można znaleźć na stronie internetowej tramwajnaramowice.pl.

Data dodania: 14-11-2018
Autor: Adrianna Zawadzka
Źródło:Dodaj Opinie

Brak komentarzy! Bądź pierwszy!